Projekt Nostalgia

Nostalgia je dnes už nejspíše nejdéle existující projekt svého druhu na česko-slovenské scéně. Po celou dobu se věnujeme podpoře roleplayingu ve světě Warcraftu. Snažíme se rozvíjet příběhy jednotlivých postav i vztahy uvnitř naší komunity.

Hodina historie

Kdysi, téměř na počátku, existoval projekt s názvem Posledná Krv. Byl to téměř první projekt podobného druhu na česko-slovenské roleplayingové scéně.Představil tehdejším hráčům jak daleko může vývojářský tým zajít a co všechno obětovat pro kvalitu hry. Projekt Posledná Krv, jejíž iniciály nese ve svém názvu i Nostalgia, se dočkal tří pokračování. Starší hráči té doby si jistě rádi vzpomenou: Na Hearthglen a lapálie s Pohromou, na Northrend a scenérii východního pobřeží, nebo i na Stormwind a pouliční válku.

Na pozadí bojů v ulicích hlavního města lidí, několik s nás, tehdy jen hráčů, vzpomínalo na časy v Hearthglenu. Obrátili se na vedení projektu a přednesli svoji představu o projektu. Xube, tehdejší administrátor nám dal na výběr. Pokračovat ve vývoji Posledné Krve, nebo jít vlastní cestou s jejím odkazem. A protože plán vývoje se příliš neshodoval s naší vizí, rozhodli jsme se pro cestu nového projektu. Projekt Posledná Krv byl později ukončen a jeho odkaz předán Nostalgii.

PK-Nostalgia: Hearthglen

V duchu Poslednej Krve jsme se vrátili do Hearthglenu, oprostili jsme se představ o epických příbězích, jakých je Warcraft plný a rozhodli se jít cestou náročnějšího rpg, kdy jsme z postav udělali obyčejné obyvatele, mnohdy ubohé, sotva přežívající přeživší. Hráči se svých rolí zhostili snad dokonale.